rok 2011

Válka Bohů

10. prosince 2011 v 15:10 | hannie
Tento film jsem viděla včera, hrozně se mi líbil. Miluju filmy o Bozích. Milovala jsem i ten o Polobohovi, no, teď nevím, jak se to jmenovalo :-D Asi Perseus, i Thor se mi líbil, mám prostě ráda takovéhle filmy. Jsou zároveň naučné a zábavné. Byly tam i okamžiky, kdy jsem se opravdu bála. Prostě to bylo opravdu - FAJN, FAJN, FAJN))) film můžete najít na kinotipu online nebo na ulozto ke stažení.

O čem film je: Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion (Mickey Rourke) válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka. Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů - ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus (Henry Cavill). Vizionářský režisér Tarsem Singh dokončuje práce na 3D dobrodružném filmu IMMORTALS, který bude mít světovou i českou premiéru příští rok na podzim. Za vznikem filmu stojí producenti Gianni Nunnari a Mark Canton, kteří mají na svém kontě velkofilm 300: Bitva u Thermopy. Zpracování klasického tématu legend starého Řecka pomocí moderních technologií do formátu 3D spolu s hereckými hvězdami, jako jsou Mickey Rourke, John Hurt, Freida Pinto nebo Stephen Dorff, slibuje jedinečný vizuální zážitek.

Honey 2

8. prosince 2011 v 19:09 | hannie
Tento film musím všem doporučit, miluju všechno, co se týká tance. Určitě by se vyplatilo shlédnout první díl Honey, kdo jste ho neviděl. Zase je tam kousek z baletu, tanga a úplbě všech druhů tance spojeného do street dancu. Tanec vyjadřuje hrozně moc emocí a tady ty emoce opravdu válčí. Opravdu všem tohle rozhodně doporučuju. Trochu jsem se bála toho, že i přes to, že je to druhý díl, tak se tam o původní Honey neobjeví ani slovo. Ale jo, sice tam už Honey nehrála, ale bylo to taky trochu o ní a s ní se to dost spojovalo. Film hodnotím 9/10, trochu mě mrzí, že je vše na stejné brdo.
Na film se můžete kouknout na kinotip.cz, je tam v češtině, ale je tam k vidění i s titulkama.

Co o filmu píše ČSFD: Maria se po nedobrovolném pobytu ve vězení pro mladistvé vrací do drsného prostředí Bronxu. Tady chce prostřednictvím svého tanečního talentu a obrovské ctižádosti konečně změnit svůj život. Celé své srdce i duši obětuje tanci a spolu se svou taneční skupinou se začíná připravovat na televizní taneční soutěž "Tancuj, nebo zemři". Podobně jako Honey před ní, i Maria objevuje vzrušení z tance, když si uvědomuje, kdo opravdu je a kam patří

Život v jednom dni

8. prosince 2011 v 13:59 | hannie
Film Život v jednom dni jsem viděla právě dnes, je to spíš dokument, takže doporučuji lidem, kteří se rádi dozvědí něco nového, a mají rádi spíš takový kousky z různých zemí. Je tam vlastně ukázáno to, co se děje v jednom dni, na všech různých místech v různých zemích.

Musím ale podotknout, že jsem byla schopná se na tento film koukat pouhých 35 minut. Mám ráda dokumentární filmy, ale tohle mě až moc nudilo, nebavilo mě to. :-D Ale třeba se to někomu jinému líbit bude. Takže ani tento film nemůžu nijak ohodnotit, když jsem ho neviděla celý.. Na film se můžete kouknout třeba online na kinotip.cz a nebo si ho stáhnout na ulozto.cz

Teď co se o filmu píše: Nápad na tento filmový experiment a nádhernou obrazovou koláž vznikl v roce 2010 v Sundance Institutu, který byl přizván k účasti na celosvětovém kinematografickém pokusu. Britský režisér Kevin Macdonald plánoval natočit celovečerní dokument, jenž by se odehrával během jediného dne. Producent snímku Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner) se spolu s režisérem rozhodl pro svůj originální projekt využít vzrůstající popularity YouTube. Posléze s týmem talentovaných střihačů zpracovali více než 80 000 příspěvků, které přišly ze 197 zemí, což obnášelo okolo 5000 hodin velmi osobních a emotivně působivých videoklipů. Poprvé v historii vznikl unikátní dokumentární film vytvořený z minipříběhů, jež natočili lidé z celého světa. Divák se tak může vydat na hluboce spirituální, hodinu a půl trvající cestu po planetě Zemi, jak vypadala 24. července roku 2010.
 
 

Reklama