Piercing: surface

29. března 2012 v 15:59 | hannie |  piercings
Surface piercing (vyslovuje se surfejs, z angl. povrchový) je zvláštní typ piercingu, kdy jsou dvě místa na kůži spojena vpichem vedeným v podkoží. Do kanálku je vsazen šperk speciálního tvaru připomínající tento tvar [ nebo jinak řečeno "hranaté U". Delší část šperku vede v podkoží a oba konce vyčnívají nad povrch kůže, kam se našroubují kuličky či jiná zakončení. Delší část šperku samozřejmě nejde vidět ani kůží nijak neprosvítá. Dále je možná varianta - surface vystupující na několika místech z těla. Jeden kus surfaceového šperku vstupuje a vystupuje z těla na více místech. K tomu to se používají speciální surfaceové šperky. Je to kombinace pocketingu a surface piercingu. U surfu jsou viditelné kuličky, které u pocketingu vůbec nejsou.

Typy surface piercingu:
1) Madison
Piercing umístěný horizontálně uprostřed hrdla, blížící se ke krční jamce. Nejlepší je použít tzv. surface piercing, který částečně sníží riziko vyrůstání. U toho typu piercingu je totiž vysoká pravděpodobnost vyrůstání či migrace. Důležité je umístění šperku, protože nejen šperky, které nosíte na krku vám mohou vadit, ale také i oblečení, které se může vpichu dotýkat. Nyní spíše doporučujume aplikovat mikrodermal piercing. Ale ani ten nezaručí udržení šperku na místě. Časté vyrůstání je způsobeno namáháním místa (otáčením hlavy.)


2) Christina
v oblasti stydké kosti. Velmi líbivý piercing, kdy vidíte nad "čárkou" dvě kuličky. Tento piercing nemá sexuální využití, snad jen, je-li na jeho spodní straně zavěšen předmět stimulující klitoris.
3) Nape
Jedná se o piercing zátylku (místo vzadu na krku), také nazývaný oskar.
4)Pubic
surface piercing umístěný těsně nad kořenem penisu v horizontální poloze. Jeho účelem, kromě vizuálního efektu, je prý stimulovat klitoris během pohlavního styku
5) Cleavage sternum - surface
umístěn na hrudní kosti a to vertikálně v rýze mezi prsy. Také se mu říká ,,mezikozák sternum"
6) a mnoho dalších rozdělení..


Video s propichováním surface piercingu:

Péče o surface piercing: Protože je surface piercing náročný na hojení, je nutné se o něj pečlivě a správně starat. Je také vhodné docházet v průběhu hojení za piercerem na posupné zkracování šperku a také na čištění. Protože má šperk tento tvar [ nečistoty se z rány samy neodplavují, jak je tomu třeba u banánku nebo kroužku. Usazené nečistoty (poznáte podle zatvrdlosti v okolí šperku) mohou vést po nějakém čase k razantnímu zhoršení stavu piercingu a mohou vést až k jeho vyloučení z těla.
Piercing čistěte jednou denně antibakteriálním mýdlem (např. Protex). Mýdlo je třeba důkladně smýt! Na urychlení procesu hojení používejte solný roztok, který aplikujte na piercing nebo v něm piercing máčejte. Okolo míst vpichů se budou tvořit bílé až nažloutlé stroupky. To je tkáňový mok, který tělo vylučuje při hojení. Tyto stroupky se před odstraněním musí nejprve odmočit. Kdybyste je odlupovali nasucho poškodili byste nově vzniklou tkáň v okolí vpichu. Když je kůže v okolí vpichu zarudlá nebo přesušená, zklidňujte ji obklady z heřmánku (heřmánkový čaj nebo odvar).
SOLNÝ ROZTOK = Jde v podstatě o fyziologický roztok. To je 0,9% vodný roztok chloridu sodného, čili úplně obyčejné kuchyňské soli. Je samozřejmě možné použít i sůl mořskou. Roztok si připravujte na každé čistění čerstvý v čisté sklenici. Nejsnadněji ho připravíte rozmícháním špetky soli v jednom velkém panáku vlažné vody (5 cl). V případě, že vám roztok přijde příliš koncentrovaný a máte pocit, že místo vpichu příliš dráždí či vysušuje, přidejte příště do roztoku méně soli. A i když se vám hojení pomocí obyčejné slané vody může zdát až moc jednoduché, vězte, že hojení piercingu pomáhá přímo zázračně.
Na hojení NEDOPORUČUJI: Framykoin, peroxid vodíku, líh (poškozuje nově zhojené tkáně). Nedoporučujeme ani přípravky jako Tea Tree Oil, Septonex, Jodisol apod. Existují sice lidé, kteří je na hojení používají a nemají s nimi problémy, nicméně je třeba vyhnout se příliš silné koncentraci a např. Tea Tree Oil ředit a v případě problémů prostředek vysadit.


Jodisol, je dobré používat v případě tvoření bouliček v okolí vpichu, ale raději až po konzultaci s piercerem. Betadine je jemnější, pro čerstvou ránu přijatelnější, než Jodisol. Pokud někomu nevadí, že dezinfekce má hnědou, na kůži hnědooranžovou barvu, tak klidně Betadine (dezinfekci, mastičku NE!) používejte při hojení.

Vše, co chcete vědět o surface piercingu:
Hojení
Surface piercing potřebuje na zahojení hodně času. Může to trvat 6 až 12 měsíců. Záleží na záleží na místě aplikace, délce propichu, hojivosti a typu kůže. Nejčastěji se surface dává k dolní hranici obočí tzn. na spánky, na tváře, na zátylek nebo na hrudník mezi prsa. U zátylku a na hrudníku je čas hojení delší.
Kdy aplikovat
Surface piercing je nejlépe aplikovat na podzim či v zimě. S blížícím se létem nový surface piercing rozhodně nedoporučujeme. Teplo, přímé sluníčko, pot, prach, koupání v bazénech či řekách dobrému hojení rozhodně nepomůže. Doporučuje se minimálně 2 měsíce a nejlépe do celkového zahojení nenavštěvovat bazény, koupaliště, řeky, jezera, sauny atp. Do solária můžete po 14 dnech, ale piercing je nutno přelepit. Pro sportovně aktivní doporučujeme zvolit pro surface piercing období tréninkového klidu!
Rizika
Chceme vás upozornit, abyste počítali s tím, že většina surfaceových piercingů se nikdy neujme. Jsou odmítnuty tělem, obvykle ne proto, že by nebylo možné mít tento piercing, ale kvůli jeho špatnému provedení. Existuje mnoho piercerů, kteří nemají zkušenosti s tímto typem piercingu, nevědí, jak je tělo bude hojíít. Proto, chcete-li být majiteli surfaceového šperku , vyberte si piercera se zkušenostmi s prováděním surface piercingů.

A teď nějaké obrázky:
 


Komentáře

1 Any :) | Web | 29. března 2012 v 16:06 | Reagovat

Zajímavý článek.

2 Tabitha ren Moore | Web | 29. března 2012 v 16:10 | Reagovat

Mě osobně se líbí jen stern- mezi ňadry, kamarádka si dělala surface vedle levého oka. Ohromně jí to sluší, ale nechala si ho udělat cca před 4 roky, kdy se takovéhle piercy teprve objevovaly a málo, kdo měl nějaký pierc mimo klasiky obočí, nos, jazyk a podobně, takže na to nebyly moc pozitivní reakce...

3 graphically | Web | 29. března 2012 v 16:29 | Reagovat

je to dokonalý :'))

4 Andy | Web | 29. března 2012 v 16:29 | Reagovat

No, co k tomu říct? Na některých místech se mi piercing líbí, někde ne . Ale to je vážně jen o vkusu :)

5 Luxanka Lullaby | Web | 30. března 2012 v 11:41 | Reagovat

Povedenej článek ;) ale tenhle pierc bych si asi nenechala udělat..jak se znám,tak by se mi ještě někde urval :D

6 discount bride gown | E-mail | Web | 23. října 2012 v 9:11 | Reagovat

These are best used with minimalist outfits, especially dresses or gowns.
http://www.wiredress.net/

7 Petra.Novakova | Web | 19. dubna 2014 v 1:58 | Reagovat
8 Terez Ka | 5. prosince 2015 v 10:53 | Reagovat

Super článek :3 Mě osobně se nejvíce líbí stern mezi prsy :3 Úplně jsem se do něj zamilovala :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama