life in a few words

11. března 2012 v 13:39 | hannie |  diary
Člověk si myslí, jak je život růžový, ne, není. Obzvlášť ten můj ne. Nedokážu pochopit lidi, kteří si to myslí, kteří říkají - ty se máš, máš tak skvělý život. Ale proč to říkají? Vůbec mě neznají, neví, co se děje za dveřmi našeho domu. A dneska jsem se rozhodla vám to napsat, jak to všechno je. Jelikož mě začíná štvát, jak mi lidé vyčítají, že mám skvělý život, tak proč s nimi nejdu ven, že mám určitě tak moc času a jen říkám, že ho nemám, nevěří mi, že se bojím citů, ano, bojím. A taky nechápou mé pětiminutové někdy i sekundové měnící se nálady, opravdu nemůžu za to, jak se cítím, co někdy dělám a nebo řeknu, pak si to vyčítám, nemyslete si, že ne, že jsem bezcitná, to nejsem.. Popíšu vám dnešní den a tak všechno.

Byli by jsme šťastná rodina, ano, byli. Pokud by to nebylo několik narušujících faktorů, ti faktoři nám to všechno ničí. Už prvním problémem je to, že jsou rodiče rozvedení. Žiju s mámou, bráchou(14let), bráchou(4 měsíce) a mamky přítelem Martinem v Praze. Táta žije v Rumburku - 120km od Prahy. Už jenom tím tu nastává jeden problém. Miluju svojeho tátu, opravdu moc. Ale ani nějak extra o nás nejeví zájem. Pamatuju si, když mi bylo tak 11, co se naši hádat. Táta z toho byl smutný, i mamka samozřejmě. Ale táta to asi prožíval víc, jelikož věděl, že on byl ten, co to posral. Začal hrozně pít, každý večer, co skončil v práci (kolem 7 večer) šel do hospody, tam se napil.. A chodil domů opilý. Přišel domů, hrozně začal řvát, pustil si nahlas slovenské písničky, jelikož je Slovák. Typu Elán, atd.. Zapl si to hrozně nahlas, nemohli jsme spát. Máma za ním chodila, ať to vypne, ztiší to - neposlechl. Úplně si pamatuju, jako by to bylo teď, předemnou, jak jsem za ním musela chodit, aby tu hudbu ztlumil. S pláčem sem za ním chodila a prosila ho, aby to vypl.., že chceme spát. Až poté to vypl, někdy ale ne.. Byli to nejhorší dny mého života, nerada na to vzpomínám. Tolik mě táta zklamal. Začal pít a kouřit, nesnáším kuřáky. .. Začala jsem ho ztrácet. Odstěhoval se ke kamarádovi, pak si našel přítelkyni. Se kterou je doteď. Občas mi zavolá, ozve se, třeba jednou za dva měsíce. Když přijedu do Rumburka, jelikož tam mám ještě i babičku, tak se vidíme. Ale nerada k němu chodím, protože jsem ho ztratila. Je úplně jiný. Teď hraje na bicí, obarvil si vlasy na černo a chce tetování. Jo, bylo by to super, kdyby o nás jevil zájem.. Myslím, že jeho to taky neskutečně bolí, když mu mamka řekla - ale Hanička k tobě nepůjde, nechce k tobě. Tati, tolik se omlouvám, že ti ubližuji.. Ani nevíš, jak brečím, když tohle píšu. Tolik bych chtěla, aby to bylo jako dřív, ale vím, že už to nejde. Hrozně moc mi chybíš, neskutečně moc.. Už tě neznám, změnil si se.. :-( ale pořád tě MILUJU!

Vypadali jsme tak šťastně.. Fotografie z roku 2005.

A po nějaké době přišel Martin, nějaký pán, který se s mamkou seznámil přes lidé.cz a poté na Army táboře. Pro nás zcela neznámý. Potom ho mamka pozvala k nám domů, přinesl nám čokoládu a nějaké dárky. Takhle to bylo pokaždé, co přišel, zvykali jsme si na něj, ale vztahu jsme nedávali nějak velké naděje, tedy..byli jsme moc mladí a věřili se, že maminka a tatínek se k sobě zase vrátí, že tatínek jen odjel na nějakou dovolenou a zase přijede. Ach, ty pohádky a zničené duše. .. ale houby. Martin bydlel v Praze, jezdil k nám na každý víkend, chodili jsme na výlety, do cukráren atd. Pozorovali jsme, jak je mamka zase šťastná, smála se. To byl pro mě ten nejlepší dárek na celém světě, vidět jí, jak se směje. Mučilo mě totiž, když brečela. Nic mě nebolí víc, než, když jí vidím smutnou.

Od té doby uběhlo 5 let a mamka s Martinem spolu pořád jsou. :-) Martin se ke mně a k bráchovi chová jako vlastní táta, platí mi školný, kupuje oblečení, jídlo. Kdyby jsme ho neměli, bůhví, jak by jsme skončili. V našem životě nastali změny - Přestěhovali jsme do Prahy, když jsem dokončila devátý ročník, abych sem šla na střední. Taky mamka chtěla být s Martinem a cítila se smutná, když se viděli jen o víkendech, začala mít zase špatné nálady, ale nikdy nedávala najevo, že je slabá, miluju jí. .. Než jsme se ale přestěhovali do Prahy, začali jsme také poznávat Martina rodinu. Začali jsme poznávat, že u ní něco není v pořádku. Teda spíš, Martina matka není v pořádku. Poprvé, když jsme ji viděli mi řekla - tak a teď bys mi mohla udělat kafe a vynést odpadky a Péťa půjde s Perym ven. (jejich pes). No, chápete to? Byli jsme u nich na návštěvě, poprvé v životě. Neznali jsme to tam, neznali jsme Prahu a ona nám řekne, ať jí uvařím kafe a vynesu odpadky? Neměla by to být snad ona, kdy obsluhuje návštěvu? Normálně to tak tedy je... Další změna: máme s bráchou oddělené pokoje, narodil se mi bratr Daniel, teď nedávno mu byli 4 měsíce. Příjde mi, jako kdyby do starší bratr blbě nesl, je zlý, je hrozně zlý, na mamku, na okolí. Celé dny sedí u PC, ani by si pro jídlo nešel, kdyby nemusel... Je na psychiatra, z toho se mi chce také brečet, protože vidím, jak se mu rozpadá žárlením život, mamka to vidí a nemůže s tím nic udělat, jelikož nás k sobě nepustí, neotevře se.. Musíme se mu vnucovat, aby někdy něco přijmul.

Zase uběhlo několik let. Teď bydlíme v Praze, v září to bude rok... Martina matka pije, je alkoholička, šílená a taky je nemocná. Mozkově, je totálně mimo. Má manžela Daniela, je to veterinář. Veterinu má u nás v baráku, v prvním patře. Bydlíme totiž hned vedle nich. (moc super). Eva(Martina matka) ho hrozně trápí, příjde mi jako pes, který jí musí poslechnout na slovo, nechápu, že to vydrží, je jako její obětní beránek, neřekne NE. Každý den je Eva opilá, každý den dělá scény a pokaždé nám kazí všechny svátky, když jsou s námi. Skazila nám už dvoje vánoce. Na těch druhých kopla do psa, tolik se mi chtělo brečet, okřikla jsem ji. Proč do něj kurva kopla? Proč nám všechno kazí.. Nechápu, jak to Martin jako její syn může vydržet :-( je mi ho hrozně líto, jak vidí, že se jeho matka chová, tak jak chová a že vidí, jaká se z ní stává troska, ale pomoct ji také nemůže, nenechá se. Ještě horší je, že ten barák v kterém bydlíme je asi na čtvrtku jí, prostě ho celý nepřepsali na nás, asi schválně. Takže, pokaždé, když se Eva opije a někdo ji řekne pravdu - že zase pila, tak začne řvát, že nás vyvědí, že půjde k notáři a my si můžeme jít bydlet klidně pod most.. Muka. .. Zase pila, zamkla se, nechala v klíč zámku. Děda se nemohl dostat dovnitř, asi 4 nebo 5 hodin strávil u nás, pořád si stěžoval na Evu, chudák, je mu 86 a tolik toho musí snášet.. :-( Asi za těch 4-5 hodin Eva přišla, začala řvát, hrozně řvát. Nejdřív teda zaklepala na dveře a poté hrozně začala zvonit. Držela zvonek, aby to zvonilo celou dobu.. Vzbudila Daniela, začal řvát, hrozně brečel. :-( Ani se neomluvila. Vtrhla do dveří a začala řvát. Martin jí řekl, proč nebrala telefony, že se děda nemohl dostat domů, a tak. Zrovna u nás jedl vafle, jelikož mu Eva ani neuvaří.. Přiřítila se do kuchyně a začala na dědu řvát - dělej, padej, padej domů, okamžitě, když se ti tak stýskalo a nežer tady, doma máš taky napečeno koláče a buchty. Dělej!! Bouchala do něj vodítkem, tak jí Martin okřikl, že to není její pes. Poté vylezla z našeho baráku a začala dělat scénu na celou ulici.. A dneska ráno to samé. Prosím, bože, zachraň nás. Nechci, aby nám někdo každý den vyhrožoval, nechci, aby byl Martin smutný a trápil se kvůli ní. ++ Mami, chci ti říct, že jsi hrozně silná! Každý by měl být, jako ty. Miluju vás.

Ještě furt si myslíte, že to mám lehké a růžové? :-)

rok 2011, mamka s Martinem v Bulharsku a Turecku na dovolené
rok 2011, mamka s Martinem a s námi na dovolené v Chorvatsku
Tohle je nejmilovanější osoba na celém mém světě = máma. Miluji tě a děkuji ti za vše, co pro mě děláš, i když to se mnou není jednoduché! :-*
 


Komentáře

1 swag-justin-bieber | Web | 11. března 2012 v 13:45 | Reagovat

Pěěěkný článek:')..každý má na životní cestě nějaký ten šutr o který zakopne...

2 ♥Verča ♥TVD♥ | Web | 11. března 2012 v 13:53 | Reagovat

pěkné fotky moc sluší :-)

3 ? | 11. března 2012 v 13:58 | Reagovat

Aspoň nemusíš žebrat každou stovku;)mně táta ani neplatí obědy. Ty máš školu za 30 tisíc a já nemám ani na boty. Do každejch mi teče. Ty si můžeš koupit make-up od Diora a já si kupuju ty nejlevnější za 100 kč. Otec mě shazuje a bojim se s nim mluvit, aby zase nepomlouvat mámu. Ale jo je mi tě líto. Nechtěla bych bydlet s takovym magorem. Ale já zase spim na palandě s mámou. Máme to tu hnusný a starý. Karma pořádně nefunguje, takže se koupeme v horký nebo ledový vodě. Fakt super;)

4 hannie | Web | 11. března 2012 v 14:06 | Reagovat

[3]: Hele, kapesný vysoký vůbec nedostávám, na všechno si vydřu sama. Když si chci koupit dražší make-up taky si na to musím šetřit, šetřím na to třeba 3 měsíce, než si můžu koupit make-up za litr. Kdyby jsme neměli Martina, tak na tu školu vůbec nechodím. Všichni se dřeme jak blbečci na to, abych na tu školu vůbec chodit mohla.. Já s tátou zase nemluvím vůbec. :-) někdy mi zavolá a vedeme rozhorovy o jedné minutě, taky paráda. ...... Mohla by jsi mi prosím říct, kdo jsi? ;-) .. snad se i tobě bude svítat na lepší časy.

5 Gabrielle Beatorice Bone Michaelis van Dorcell | E-mail | Web | 11. března 2012 v 14:15 | Reagovat

Veľmi pekné fotky :) :)

6 ? | 11. března 2012 v 14:17 | Reagovat

No vidíš já bych na ten make-up třeba nikdy neměla. A tvůj foťák asi taky nebude nejlevnější. A aspoň ti "táta" něco dá a  má tě rád. Já se od mýho musim držet dál, abych zas neposlouchala, co je špatně a tak. Celý moje "mladý" roky nebyl doma a až teď, když už ho nechce bejvalá milenka se vrací domu brzo a chce abych ho milovala. Jo jasně s mámou taháme nákupy a máma si zničila ramena. Táta si vozí prdel v autě a nepomůže. Máma mi dává aspoň dvě stovky abych si mohla koupit šampon a nějaký šminky. Táta jakmile my koupí boty(před dvěma lety a žádný jiný už mi nekoupil), tak mi to omlacuje o hlavu. Jo hezký, že platí plyn atd, ale co je tak těžkýho mi kurva koupit boty za 400 stovky, který jsou ve slevě? Všechno oblečení dědim nebo nosim tři roky....Já se tě nechtěla dotknout....ale peněžní krize+debilní otec je fakt hrůza. Promiň.

7 hannie | Web | 11. března 2012 v 14:28 | Reagovat

[6]: Achjo, to mě mrzí. :-( Vím, že jsou s těmi životy na tom ostatní lidé hůř než já, jen jsem chtěla poukázat na to, jak mi všichni všechny vyčítají, že se mám skvěle, tak proč jsem na ně někdy tak hnusná, agresivní atd. Už to mám taky v sobě, všechno.. Nedotkla jsi se mě, v pohodě. :-) Já třeba se stydim i Martinovi říct o to, aby mi vůbec nějaký boty koupil, protože mi to příjde nefér, že se můj táta o mně vůbec nezajímá a on by mi měl něco kupovat. :-) Navíc, mamka je teď na mateřský, takže nepracuje. Daniel taky stojí hodně peněz, plíny jsou neskutečně drahý, takže tý se mi taky říkat nechce. I když mi říká - pojď koupim ti boty, vždyť v tomhle nemůžeš chodit. Mám díry v podrážce, ale nesere mě to, nechci utrácet, když vím, že má málo peněz.. :-)

8 Memoriam. | 11. března 2012 v 20:33 | Reagovat

Haničko, přečetla jsem si to celé, je to smutné, ale my si ten život a osud prostě nikdo nevybereme. :-( Kdybych měla psát já o svém životě, byla by to tak čtvrtka toho, co jsi popsala Ty. Mimochodem, Tvoje maminka je silná, ale to Ty taky. :-) Vždycky jsi mi přišla silná (známe se), obdivuju Tebe a celou Vaši rodinu Hani. :-) Vy to zvládnete, nepřestávám věřit ! :-)

9 M.♥ | Web | 11. března 2012 v 21:35 | Reagovat

s tou 'babičkou' to máme úplně stejně,chlastá a dělá scény .. stydět se za ní je málo..

10 Miana. | Web | 12. března 2012 v 18:36 | Reagovat

Přečetla jsem si to celý,a moc mě to mrzí,že to máš takovýhle:/..Myslím si,že by tohle spousta lidí ani nenapsalo,doufám,že se ti to bude zlepšovat:) Jak si psala,že je tvoje mamka silná tak to máš pravdu a si silná i ty,obdivuju tě.

11 Annie. | Web | 14. března 2012 v 16:59 | Reagovat

Tvoje máma je hrozně krásná a očividně hrozně silná žena. a ty určitě taky seš, a Martin vypadá jako sympaťák, sluší jim to spolu, a je dobře, že jsou spolu šťastní:)
Můj život taky není zrovna růžový, ale když si tohle myslím, tak pak čtu nějaký takový článek a je mi z toho smutno... a zároveň hned vidím, že spousta jiných lidí je na tom hůř, maj jiný hrozný problémy a je mi to hrozně líto, všechno, o čem jsi tu psala. Těžko říct, jak na to reagovat víc, než jen, že mě to fakt mrzí a doufám, že se všechno zase obrátí k lepšímu, vím, že ničí život není růžový, ale taky není možný, aby se furt všechno jen zhoršovalo, takže držím palce, aby se něco změnilo, pokud možno k lepšímu.

12 Adiee. | 3. června 2012 v 8:49 | Reagovat

A vidíš to, Haničko. Já Tě znala vždycky jen přes internet a myslela jsem si, že se máš dobře, že Tě nic netrápí, ale po přečtení tohoto článku chápu, že je to přesně naopak. Obdivuju Tě, doopravdy, obdivuju Tvou rodinu, že to všechno nese tak statečně. A přeji si, aby se to všechno zlepšilo, protože ty si to zasloužíš. :)

13 ysl shoes | E-mail | Web | 23. října 2012 v 8:21 | Reagovat

Valuable info. Lucky me I found your site by accident, I bookmarked it. .
http://www.shoesgreat.com/

14 Smithd301 | E-mail | Web | 14. května 2016 v 0:22 | Reagovat

Yeah bookmaking this wasn't a risky conclusion outstanding post! ebafadggggbbeced

15 Pharme494 | E-mail | Web | 15. května 2016 v 6:21 | Reagovat

Very nice site!

16 Pharmg991 | E-mail | Web | 16. května 2016 v 18:22 | Reagovat

Very nice site! cheap goods http://aixopey2.com/qqsxt/4.html

17 Smithc928 | E-mail | Web | 30. května 2016 v 1:56 | Reagovat

I like this post, enjoyed this one regards for posting. He removes the greatest ornament of friendship, who takes away from it respect. by Cicero. dbeeeckdbkddeced

18 Smithe399 | E-mail | Web | 2. června 2016 v 1:35 | Reagovat

you're truly a just right webmaster. The site loading speed is incredible. It kind of feels that you are doing any distinctive trick. In addition, The contents are masterpiece. you've performed a magnificent task in this subject! addecefddaecdged

19 авто_прокат | E-mail | Web | 22. července 2016 v 23:02 | Reagovat

Hello!
http://autorent64.ru/ ,  ,

20 cialis | E-mail | Web | 6. srpna 2016 v 2:09 | Reagovat

Because here is a list of multiplayer games is that the leave was asked for more.

21 sildenafil_citrate | E-mail | Web | 6. srpna 2016 v 17:00 | Reagovat

Some really  quality   content  on this website ,  saved to fav.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama